V prípade, že na zastávke stojí vozidlo MHD (alebo už keď sa k nej blíži), vodič auta je povinný zastaviť vozidlo za vozidlom MHD. Rozbehnúť sa môže, až keď neohrozí žiadnych chodcov.

Nie je rozdiel v tom, či je priestor zastávky vyvýšený alebo nie je. Zastaviť vozidlo treba za autobusom a električkou tak, aby auto nezasahovalo do dráhy chodcom, nie je nutné ho zastaviť ešte pred zastávkou.
Vyplýva to z ustanovení zákona o cestnej premávke. "Za vozidlom pravidelnej verejnej dopravy osôb, ktoré zastavilo v obci na zastávke bez nástupného ostrovčeka alebo bez nástupišťa na zvýšenom električkovom koľajovom páse, vodič iného vozidla je povinný zastaviť vozidlo. Ak je na zastávke viac vozidiel, vodič je povinný zastaviť vozidlo za posledným z nich. Vodič smie pokračovať v jazde, ak neohrozí osobu, ktorá nastupuje do vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb alebo z neho vystupuje," píše sa v prvom odseku paragrafu 13.

Vodič je tiež povinný v úseku zastávky pravidelnej verejnej dopravy osôb dbať na zvýšenú opatrnosť a jazdiť primeranou rýchlosťou tak, aby neohrozil osobu vystupujúcu z vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb alebo do neho nastupujúcu. (§ 13 ods. (2)) Neohrozením sa rozumie povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby inému účastníkovi cestnej premávky nevzniklo nijaké nebezpečenstvo. (§ 2 ods. (2) písm. o))
Ide o zastavenie vozidla z dôvodu nezávislého od vôle vodiča, nie o klasické zastavenie. Zastaviť vozidlo môže vodič v tomto prípade za električkou alebo autobusom, čo znamená aj samotný priestor zastávky.