DETROIT. Továreň Chevrolet, ktorá je súčasťou koncernu General Motors, sa začiatkom 50. rokov rozhodla rozčeriť stojaté vody automobilového dizajnu a 30. júna 1953 predstavila športové vozidlo Corvette.
Dvojdverový roadster pomenovaný po rýchlej vojenskej lodi - korvete, sa čoskoro stal symbolom slobodného životného štýlu.
A to napriek tomu, že jazdné vlastnosti auta neboli nič moc, mávalo problémy s elektroinštaláciou alebo sťahovacou strechou, do ktorej zatekalo.
Oveľa lepšie si viedla druhá generácia s označením Stingray (raja), ktorá sa krátko po svojom uvedení na trh v roku 1962 zaradila medzi najobľúbenejšie a dnes zberateľsky najvyhľadávanejšie.
Tretia generácia, predstavená v roku 1968 a pre svoj aerodynamický tvar prezývaná niekedy "fľašou od coca-coly", drží hneď niekoľko prvenstiev. Je najdlhšie vyrábanou (13 rokov) a zároveň najpredávanejšou verziou.
Jej nasledovníčka, s ktorou nebol problém prekonať rýchlosť 260 km/h, sa stala symbolom dravých a nekompromisných mužov.

Corvette C4 lákala tiež filmové kamery, preháňal sa v nej napríklad Chuck Norris v akčnom filme Sám proti teroru (1988) alebo Steven Seagal v Ťažko ho zabiť (1990).
Po trochu nudne pôsobiacej piatej generácii vyrábanej v rokoch 1997 až 2004, prišla šiesta generácia. Narodila sa do neľahkého obdobia, keď koncern GM bojoval o ekonomické prežitie a hrozil aj koniec legendárneho športiaku.
Automobilka sa však odrazila od dna a roku 2013 predstavila siedmu generáciu amerického konkurenta európskych Ferrari alebo Lamborghini.