
. Pri prešmykovaní predných kolies sa ťažko vozidlo ovláda a na natočenie volantu nemusí reagovať tak, ako si predstavujeme.
Práca s plynom môže ovplyvniť bezpečné predbiehanie alebo prejazd zákrutou. Včas pred zákrutou treba vozidlo ubrzdiť a pomaly nasmerovať do vnútra zákruty. V druhej časti zákruty môžeme pridať plyn tak, aby boli kolesá v zábere, pritom však musia byť nasmerované v nami požadovanom smere. Takzvaný preklz kolies môže byť až o 20 % väčší, ako je skutočná rýchlosť. Auto s predným pohonom sa správa podobne ako vozidlo 4x4.
Pri náhlom šmyku a vybočení zadnej časti z vopred zvoleného smeru (pretáčavý šmyk) treba rýchlo a krátko pootočiť volantom na opačnú stranu, „kontrovať“ a pritom pridať plyn, čo je vzhľadom k vzniknutej situácii trochu paradoxné. Pridanie plynu môže byť výraznejšie, ale kontra volantom by nemala byť dlhá. Pri nedotáčavom šmyku treba natočením volantu sledovať smer zákruty a ubrať plyn do takej miery, aby motor kolesá nebrzdil a ani nezrýchľoval.
Natočenie volantu nemá byť oproti zvolenému smeru veľké ani malé. Pri predbiehaní iného vozidla treba dať pozor na to, aby sa kolesá pretáčali čo najmenej, poprípade nepatrne. Vozidlo si tak udrží vopred stanovený smer. Plyn treba však povoliť až vtedy, keď je predbiehanie dokončené.