Michael Schumacher nechce nič predpovedať pred nasledujúcimi dvoma pretekmi seriálu MS, ktoré sa pôjdu v Severnej Amerike. Úradujúci šampión v kokpite tímu Ferrari na prvé tohtoročné víťazstvo ešte stále čaká.
Hamburg 6. jú (TASR) - Pilot Formuly 1 na P>
"Radšej sa predpovediam vyhnem, už viackrát som sa mýlil. Pôjdem jednoducho do Montrealu a spolu s tímom vydáme zo
seba všetko, čo v nás je a uvidíme, ako to dopadne," povedal sedemnásobný majster sveta pre vlastnú stránku www.michael-schumacher.de. "Musíme si počkať na piatkový tréning, potom budeme môcť byť presnejší. V súčasnosti je veľa tímov, ktoré odvádzujú dobrú prácu," zhodnotil situáciu v súťaži.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Prvou z dvoch severoamerických veľkých cien bude montrealská v nedeľu, o týždeň neskôr sa pôjde v Indianapolise. Schumacher na svoje prvé tohtoročné víťazstvo stále len čaká, do prvej trojky sa dostal len raz, v San Marine skončil strieborný. V priebežnom poradí mu v súčasnosti patrí 8. priečka, do hodnotenie si zatiaľ pripísal 16 bodov, na španielskeho lídra Alonsa stráca 43 bodov.
Napriek neúspešnej sezóne si legendárny jazdec užíva dovolenku v Severnej Amerike so svojou manželkou Corinnou. "Naša krátka zámorská dovolenka je už tradíciou. Príroda je nádherná, ani ja, ani Corinna nie sme meststké typy," povedal.