SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Mercedes A 250 e je plug-in hybrid, ktorému sa netreba prispôsobovať

Hybridnému áčku škodí hlavne jeho vysoká cena.

Mercedes A 250 e (Zdroj: Marek Čepa)
Mercedes-Benz A 250 e
Cena od / verzia od (eur)26 274 / 40 116
Priemerná spotreba (WLTP) / test (l)1,1 / 4,2
Objem batožinového priestoru (l)310
Rozmery - rázvor, dĺžka, šírka, výška (mm)2729; 4419; 1796; 1440

Plug-in hybridy majú spomedzi všetkých hybridov najbližšie k elektromobilom. Dajú sa totiž nabíjať priamo zo siete a pár kilometrov dokážu prejsť aj s čisto elektrickým pohonom.

Majú však aj svoje nevýhody. Plug-in hybrid jednoducho musí zapadať do vášho životného štýlu, inak sa z neho stane iba bežné auto, ktoré so sebou musí vláčiť pekných pár kíl navyše.

Väčšinou neumožňujú rýchlonabíjanie a poskytujú iba krátky elektrický dojazd. Ak plánujete vyťažiť z takéhoto pohonu maximum, nabíjanie cez noc či v práci je jednoducho nutnosť. To však neplatí pre najmenší elektrifikovaný Mercedes.

Takmer obyčajné Áčko

Mercedes A 250 e je k elektromobilom ešte o malý krôčik bližšie, hoci patrí k najlepšie maskovaným hybridom na trhu. Prezrádza ho iba označenie EQ Power na predných blatníkoch.

Na tých nenájdeme ani dvierka nabíjacieho portu, ktoré sa pri plug-in hybridoch často usídlia práve tu. Mercedes však zvolil oveľa nenápadnejšie riešenie a zásuvku typu CCS 2 umiestnil do zadnej časti, zrkadlovo oproti dvierkam nádrže.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Testovacie auto nebolo vybavené dokonca ani novými zelenými tabuľkami s evidenčným číslom, a tak pre neznalé oko pôsobí skutočne ako obyčajná trieda A. V našom prípade v atraktívnej kombinácii výbavy AMG Line a sympatickej modrej metalízy.

Vnútri by ste rozdiel tiež nespoznali, nájdeme tu iba typicky športovo ladený interiér AMG Line. Nepribudli ani žiadne špecifické ovládacie prvky, iba v kufri sa stratilo 60 litrov objemu, ktoré zabrala batéria hybridného pohonu.

Pri agresívnejšie tvarovaných nárazníkoch a 18-palcových kolesách v štýle AMG by niekoho mohlo prekvapiť, že pod kapotou sa nachádza motor s objemom iba 1,3 litra a výkonom 160 koní.

Asistuje mu elektromotor s výkonom 102 koní, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani menší elektromobil. To hybridnému "áčku" dáva slušný systémový výkon 218 koní a 450 Nm krútiaceho momentu.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Honda Civic

Bohatá výbava sa stala štandardom.


5 h

Klimatizáciu treba používať efektívne a s rozvahou.


31. júl
Suzuki Vitara Strong Hybrid

Systém nie je zďaleka taký účinný ako pri Toyote.


30. jún
Hyundai Ioniq 6

Koeficient odporu vzduchu má iba 0,21.


30. jún
SkryťZatvoriť reklamu