Bratislava 18. júla (TASR) - Dve osoby zomreli pri víkendových dopravných nehodách na slovenských cestách. Za tento víkend bolo 408 dopravných nehôd, pri ktorých sa 18 ľudí zranilo ťažko a 72 ľahko.
V sobotu popoludní v Bardejove 43-ročný vodič Škody 125 z Vyšnej Polianky z neznámych príčin zišiel z cesty a prevrátil sa. Zraneniam podľahol na mieste.
V sobotu večer sa konala aj druhá smrteľná dopravná nehoda. V katastri Považskej Bystrici 20-ročný vodič Volkswagenu Bora pri predbiehaní auta v mieste, kde je to zakázané, dostal šmyk. Narazil do zvodidiel a do zábradlia mosta, potom sa auto prevrátilo na strechu. Vodič sa bude asi 10 dní liečiť, spolujazdkyňa, jeho 51-ročná matka zomrela po prevoze do nemocnice.
Polícia pripomína, že za väčšinu dopravných nehôd môže zlyhanie ľudského faktora, technické príčiny sa na nich podieľajú minimálne. "Pri jazde je treba stále sledovať cestnú premávku, venovať sa plne riadeniu auta a ničím sa nerozptyľovať. Aj malé zaváhanie môže mať katastrofálne následky," uviedla pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Marta Bujňáková.
Za posledných šesť mesiacov sa stalo 20 694 dopravných nehôd v obci a 7783 mimo obce. Pri nich zahynulo 242 ľudí, ťažko sa zranilo 818 a ľahko 1868 osôb. Škody na majetku sa pohybujú okolo 1 148 720 100 korún pri nehodách v obci a 727 600 300 korún mimo obce.
sb som