Výsledky súťaže na nákup nových SUV pre slovenskú políciu sú známe. Pôjde o tri rôzne značky, autá už dostanú nový policajný dizajn. Ďalšie SUV pre políciu, ktoré mali byť v civilnej verzii, sa nepodarilo vysúťažiť.
Ministerstvo vnútra obstarávalo 607 vozidiel s plug-in hybridným pohonom. Ten zdôvodnilo skutočnosťou, že nákup vozidiel má byť financovaný z plánu obnovy. Vyžaduje, aby išlo o vozidlá nabíjateľné zo siete. Spolu s vybudovaním nabíjacej infraštruktúry bolo na nákup vyčlenených 38 miliónov eur.

„Technická špecifikácia bola tak napísaná, aby aj bez elektromotora mala spaľovacia jednotka aspoň 200 konských síl, to znamená, že je plnohodnotne využiteľná pre potreby našich základných útvarov,“ povedal pre Markízu prezident Policajného zboru Štefan Hamran. Podľa neho je bežné, že polícia nemá autá len od jednej značky.