Dnes sa končiaca výstava prilákala do Frankfurtu nad Mohanom 940 000 návštevníkov, každý deviaty z nich bol cudzinec. "Z kvalitatívneho hľadiska bola IAA najlepšia, akú sme kedy mali," konštatoval prezident Zväzu automobilového priemyslu (VDA) Bernd Gottschalk. Autosalón upútal väčším počtom noviniek a nie "hlučnou propagáciou".
Podľa Gottschalka sa mohol v návštevnosti dosiahnuť aj rekord, ak by sa počas trvania expozície nekonali v Nemecku parlamentné voľby. Rekord v počte návštevníkov drží výstava spred dvoch rokov, keď jej bránami prešlo milión osôb.
Na IAA bolo zastúpených 1 041 vystavovateľov zo 45 krajín. Po prvý raz boli prítomní aj čínski výrobcovia v zastúpení firiem Geely, Brilliance a Landwind.
V centre pozornosti boli popri technických novinkách s vysokým výkonom aj ekologické vozidlá, napríklad autá s hybridným pohonom a modernými dieselovými motormi. Pre 31 % návštevníkov bola spotreba jedným z kľúčový kritérií výberu auta, ešte pred dvoma rokmi bol tento parameter dôležitý pre 25 % návštevníkov.
Informovala o tom nemecká agentúra DPA.