SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Panizzi potvrdil rolu hlavného favorita a vyhral

Korzickú rallye vyhral tridsaťšesťročný Francúz Panizzi. Za ním skončili jeho tímoví kolegovia Marcus Grönholm z Fínska a úradujúci majster sveta Richard Burns z Veľkej Británie. Panizzi viedol na Korzike od prvej rýchlostnej skúšky a nikoho už pred sebe

nepustil.

Víťaz rallye z roku 2000 vyhral polovicu zo šestnástich rýchlostných skúšok a v nemal vážneho konkurenta. Ďalší Francúz Bugalski s Citroënom skončil až štvrtý. Vedúce postavenie v priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta si aj po tretej časti seriálu udržal a aj upevnil Marcus Grönholm, ktorý vedie o osem bodov pred Panizzim a Fínom Tommim Mäkinenom. Štvornásobný majster sveta v druhej etape havaroval na mokrej trati a musel odstúpiť. Po súťaži Grönholm konštatoval, že stále nie „asfaltovým“ jazdcom, ale aj tak druhé miesto nie je zlé. Aj Vďaka nemu vedie Peugeot v Pohári konštruktérov s náskokom 16 bodov pred Fordom. Ford bodoval vďaka šiestemu Carlosi Sainzovi. Skúsenému Španielovi patrí štvrté miesto, piaty je obhajca titulu Burns.

Kresta z týmu Škoda po prvý raz dokončil súťaž majstrovstiev sveta a obsadil štrnástu priečku. Prvý jazdec Škody Kenneth Eriksson s ďalšou Škodou zo súťaže odstúpil pred štrnástou rychlostnou skúškou kvôli problémom s prevodovkou a Fín Toni Gardemeister dojazdil na dvanástom mieste. Škoda tak ani po tretí raz v tohtoročnom seriáli nebodovala. V záverečnej etape mal haváriu Brit Colin McRae, ktorý sa dovtedy držal na štvrtej pozícii. S poranenou rukou ho previezli vrtuľníkom do nemocnice.

Výsledky: 1. Panizzi (Fr./Peugeot) 3:54:40,3 hod., 2. Grönholm (Fín./Peugeot) -40,5, 3. Burns (Brit./ Peugeot) -52,4, 4. Bugalski (Fr./Citroën) -2:02,2, 5. Solberg (Nór./Subaru) -2:28,2, 6. Sainz (Šp./Ford) 2:32,8, ...12. Gardemeister (Fín./Škoda) 7:25,7, 14. Kresta (ČR/Škoda) -15:42,6. Stav MS po troch súťažiach: 1. Grönholm 18 b, 2. Mäkinen (Fín./Subaru) a Panizzi 10, 4. Sainz 9, 5. Burns 7. Pohár konštruktérov: 1. Peugeot 36 2. Ford 20, 3. Subaru 16.