Malý kučeravý Francúz, ktorý vystriedal v tejto sezóne vozidlo Toyota Corolla za novú Toyotu Auris, skončil síce v poslednej jazde uplynulého roka až štvrtý, predošlá séria dobrých výsledkov vrátane dvoch víťazstiev mu ale stačila na udržanie jeho pozície. Najväčším Prostovým rivalom sa ukazuje byť Bertrand Balas jazdiaci rovnako v Toyote Auris s motorom V6 a prvú trojku v tesnom závese za oboma vedúcimi jazdcami uzatvára Jean-Philippe Dayraut s Kiou Rio. Ten na Prosta stráca 5 a na Balasa iba 2 body.
Svoju rýchlosť na ľade už ukázali aj ďalší dvaja ex-piloti F1 - Olivier Panis (Toyota Auris) na priebežne zemiakovej priečke a niekdajšie eso stajne Ligier F1 Franck Lagorce vo Fiate Stilo (celkovo šiesty). Môžeme teda očakávať, že tohtoročný súboj o ľadový primát bude aj ich zásluhou ešte napínavý. Do konca seriálu ostáva 5 podujatí. Veľké super finále je naplánované na 11. februára 2007.
Priebežné poradie po prvých troch podujatiach:
1. Alain Prost (Toyota Auris) 379 b,
2. Bertrand Balas (Toyota Auris) 376 b,
3.Jean-Philippe Dayraut (Kia Rio) 374 b,
4. Olivier Panis (Toyota Auris) 354 b,
5. Laurent Fouquet (Renault Clio 3) 342 b
Čo je Trophée Andros?
Myšlienka pretekania na ľade vznikla v roku 1985, keď sa stretli dvaja fanúšikovia rugby – profesionálny jazdec Max Memers spolu so zakladateľom Androsovej trofeje Frédéric Gervoson a celú zimu s priateľmi strávili pretekaním na zľadovatelých okruhoch. Dňa 27.1.1990 v Serre Chevalier dostala táto myšlienka reálne kontúry v podobe prvého podujatia 4-dielneho seriálu. Ľadový šampionát sa rýchlo rozrastal. Už v roku 1991 mal 5 podnikov, o rok neskôr 7 a v súčasnosti pozostáva z ôsmich podujatí. V roku 2003 dostala trofej dokonca medzinárodný rozmer, keď jedno z podujatí sa išlo Sherbrooke v Kanade.
Tento pretek sa ale v kalendári udržal tri sezóny, no potom šampionát opäť vrátili na územie Francúzska, kde pokračuje na čisto národnej úrovni. Jazdci sú rozdelení do viacerých rôznych kategórií od motocyklov, cez buggy prototypy až po kapotované vozidlá, vzhľadovo pripomínajúce sériovo vyrábané modely. So svojimi predlohami, ktoré si môžete bežne kúpiť v autosalónoch však nemajú okrem vonkajšieho obalu a mena nič spoločné. Ide o špeciály s pohonom všetkých štyroch kolies, poháňané V6 motormi a schopné natáčať aj zadné kolesá.
Čerešničkou na torte celého šampionátu je super finále, ktoré sa každý druhý rok jazdí na známom štadióne Stade de France v Paríži, kde sa jazdci bijú o posledné body do celkového hodnotenia seriálu pred 60.000 divákmi. Každý okruh je dlhý v priemere 800 až 900 m a pozostáva z niekoľkých ostrých zákrut. Všetky vozidlá obuvajú jednotné pneumatiky s hrotmi značky Continental, ktorá je partnerom šampionátu.