acovný cyklus benzínového a naftového motora.
Trojcípa hviezda už tradične obsadzuje najväčšiu halu výstaviska, kde na niekoľkých poschodiach demonštruje stav súčasnej automobilovej techniky a pohľad do budúcnosti, v tomto prípade stelesnený štúdiou F700 a motorom budúcnosti.
Pozerá pred seba
Futuristická limuzína vytvorená v kalifornskom dizajnérskom štúdiu vraj ponúkne nebývalý priestor a pritom je kratšia, než súčasná vlajková loď značky, trieda S. Vnútorný priestor pramení v dlhom rázvore náprav a krátkych previsoch. Mercedes – Benz F700 má podvozkový systém Active PRE-SCAN, ktorý sníma povrch cesty pred autom pomocou laserového skeneru a pripravuje vozidlo na danú situáciu. Keď sa pred autom objavia nerovnosti, pruženie je na to vopred pripravené. Podvozok auta sa nastavuje v reálnom čase a keď príde na vopred snímané miesto, už je všetko nastavené. Podobný systém sa krátko používal v deväťdesiatych rokoch vo Formule 1, následne bol komisármi zakázaný.
Dva v jednom
Vo svetovej premiére prichádza aj motor DiesOtto poháňajúci Mercedes F700. Ako názov napovedá ide o spojenie vlastností a technických riešení dieselového, teda naftového motora a ottovho benzínového motora. Motor spaľujúci benzín využíva pri nízkych a stredných otáčkach samovznietenie paliva. Absenciou iskry pri vznietení dochádza k vysoko účinnému spaľovaciemu procesu. V režime vyššieho zaťaženia a pri štartovaní zapaľuje zmes klasická sviečka. Výsledkom pracovného cyklu DiesOtto motora sú nízke emisie oxidov dusíka a nízka spotreba paliva. Malý štvorvalec prepĺňajú dve turbodúchadlá a palivo prichádza do valcov cez priame vstrekovanie.
Motor so štartérom a generátorom v jednej úlohe zároveň plní funkciu hybridného automobilu s uchovávaním prebytočnej pohybovej energie. Výkon spaľovacieho motora 175 kW ešte zvyšuje prídavný hybridný elektromotor s výkonom 15 kW. Pozoruhodný je tiež krútiaci moment celej sústavy na úrovni 400 Nm. A to najdôležitejšie nakoniec. Rýchla limuzína pokorí stovku za 7,5 s a v priemere spotrebuje iba 5,3 l/100 km.