Ak sa chystáte umyť auto, je vhodné aby predtým stálo aspoň chvíľu v tieni. Rozpálenému laku by totiž chladná voda neurobila dobre a auto by schlo rýchlejšie, ako by ste potrebovali.
Najprv aplikujte odstraňovač mušiek na čelné sklo, spätné zrkadielka, masku auta, svetlá a nárazník. Použite aj čistič diskov, nechajte chvíľu pôsobiť a celé auto opláchnite vodou.
Vo vedre si rozrieďte šampón podľa návodu a začnite umývať. Začína sa vždy od najmenej špinavých častí auta, aby vám voda vo vedre vydržala čistá čo najdlhšie. Špongiu čo najčastejšie žmýkajte vo vode, aby ste špinu nerozotierali, ale umývali. Logicky teda začnite strechou, presklenými časťami, pokračujte bokmi auta, predkom, zadkom a nakoniec umyte kolesá.

Pred umývaním prednej časti aj kolies je vhodné ich opäť nastriekať prípravkami, nečistoty pôjdu dole oveľa ľahšie.
Ťažko odstrániteľné mušky zotrite dámskymi pančuchami. Po umytí každej časti je najlepšie ju hneď opláchnuť vodou, nech špina nemá šancu znovu zaschnúť.
Prípadne, ak je veľmi teplo, umyté časti hneď vyutierajte jelenicou, čím zabránite uschnutiu vody a vytvoreniu fľakov na laku. Dávajte si pozor, aby ste vlhkú špongiu, handru či jelenicu nepoložili na zem - mohli by sa na ne nalepiť kamienky, ktoré by narobili nenapraviteľné škody. Keď je auto umyté, poutierame všetky stečené kvapky jelenicou do sucha.
Autor: tk