mierne zdraženie cien nafty v niektorých štátoch EU, ale aj zhoršenie kurzu koruny voči euru. O jedno miesto sme si polepšili aj v rebríčku cien LPG a dostali sme sa 11. miesto. Vyplýva to z údajov Európskej komisie k 11. júnu 2007, ktoré nájdete zoradené v prehľadnej tabuľke v rubrike Cestovanie.
V porovnaní s okolitými členmi EU je Slovensko druhé v poradí najlacnejších benzínov. Česko je lacnejšie cca o 1.40 Sk/liter. V cenách nafty sme však naďalej suverénne najdrahší - naftu na Slovensku tankujeme od 2 Sk/liter do 4.30 Sk/liter drahšie, než v susedných krajinách.
Bez daní má Slovensko druhý týždeň po sebe druhý najlacnejší benzín v EU, lacnejší je už len vo Švédsku, v treťom Česku je o 3 haliere drahší. Ceny nafty bez daní v našej krajine nás vyniesli na 8. miesto v ďalšom rebríčku Euróskej únie - vyplýva z neho, že bez daní máme najlacnejšiu naftu v porovnaní s Českom a Maďarskom. Poliaci a Rakúšania majú naftu bez daní lacnejšiu - poliaci o 0.50 Sk/liter, rakúšania o 0.20 Sk/liter.
Najlacnejšie pohonné látky v Európskej únii nájdete naďalej v pobaltských štátoch a na Cypre, benzíny sú najdrahšie v Holandsku a nafta vo Veľkej Británii.