Americká dcéra nemeckej automobilky predstaví na autosalóne v Los Angeles vlastnú verziu súťažného špeciálu VW Touareg pre nastávajúci 41.ročník terénnych vytrvalostných podnikov Baja 1000. Celý názov auta je trochu zdĺhavý - Baja Volkswagen Touareg TDI Trophy Truck.
Opäť diesel
Vozidlo poháňa 5,5-litrový V12 twin-turbo diesel motor dosahujúci výkon 405 kW/550 k a krútiaci moment 850 Nm. V strede uložený motor prenáša silu na zadné kolesá (obuté do 37-palcových pneumatík BF Goodrich) prostredníctvom 6-stupňovej sekvenčnej prevodovky X-Trac. Keďže spomínaný agregát si aj "cucne" svoje, vozidlo je vybavené palivovou nádržou objemu 240 litrov.
Obrovské pružiny
O dobrú manévrovateľnosť a výborné jazdné vlastnosti v teréne sa postará podvozok s dvojitými lichobežníkmi vpredu a štvorprvkovým zavesením vzadu, ktoré umožňuje dosiahnuť prepruženie 25 palcov v prípade prednej a 30 palcov v prípade zadnej nápravy. Tlmiče pruženia dodala spoločnosť Fox Racing, pružiny pochádzajú od renomovanej firmy Eibach.
Made in America
Volkswagen Touareg TDI Trophy Truck je vlastným projektom spoločnosti Volkswagen of America. Podvozok postavili špecialisti z Arciero Miller Racing. Dizajn karosérie bol navrhnutý vo Volkswagen Design Ceter v Santa Monike, v Kalifornii.