SME

Seat Exeo ST - prvé foto španielskeho kombi

Zo Španielska pochádza prvé video a snímky kombi Seat Exeo SportTourer. Prekvapenie sa nekoná, novinka vychádza z predošlej generácie Audi A4 Avant.

(Zdroj: Seat)

Po oficiálnej výstavnej premiére sedanu Exeo na lanskom parížskom autosalóne prichádza Seat s druhou karosárskou verziou - praktickým kombi. Jeho názov SportTourer (ST) naznačuje, že podobne ako štvordverový sedan, aj kombík má posádke ponúknuť pohodlie i radosť z jazdy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemecký vzor Novinku verejnosti oficiálne predstavia na marcovom autosalóne v Ženeve. Keďže výrobca zatiaľ žiadne podrobnosti k vozidlu neuviedol, môžeme iba hádať, akým objemom batožinového priestoru bude Exeo ST disponovať. Nápovedou môže byť fakt, že predošlé Audi A4 Avant ponúklo v základnom usporiadaní prepravnú kapacitu s objemom 442 litrov, sklopením zadných sedadiel kufor narástol na 1184 l. Po stránke dizajnu sa v porovnaní s ingolstadtským vzorom najviac zmenila predná časť, „zadok“ a vonkajšie spätné zrkadlá.

SkryťVypnúť reklamu

„Exeo Quattro“ ? Technika kombíka vychádza z verzie sedan. Základnou motorizáciou má byť známy atmosférický štvorvalec 1,6 l so 77 kW (105 k), vrcholom preplňovaný dvojliter TSI dosahujúci 147 kW (200 k). Ponuka naftových agregátov TDI so vstrekovaním common rail bude obsahovať aj dobre známy motor 2,0 TDI (125 kW/170 k). Všetky poháňacie jednotky pod kapotou Exea i Exea ST plnia emisnú normu Euro5. Otázne je, či sa pod kabát Španielov dostane aj pohon všetkých kolies Audi Quattro.

Seat v Ženeve predstaví aj modernizovaný Leon, Alteu, Alteu XL, Alteu Freetrack a pravdepodobne aj Toledo. Premiéra nového SUV Seat Tribu zrejme prebehne až na jesennej prehliadke vo Frankfurte.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Auto

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 895
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 452
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 081
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 142
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 600
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 456
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 338
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 286
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťZatvoriť reklamu