Dopravná policajná akcia sa konala na cestách v Prešovskom kraji v piatok 17. apríla popoludní a bola zameraná na kontrolu dodržiavania ustanovení o rýchlosti jazdy, používanie ochrannej prilby u vodičov motocyklov a štvorkoliek, ale aj ich spolujazdcov. Policajti kontrolovali tiež, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu a či vozidlá majú platnú technickú a emisnú kontrolu.
Do akcie sa zapojilo 87 členov dopravnej a poriadkovej polície. Z celkového počtu zistených priestupkov vyriešili 216 v blokovom konaní so sumou 8.583 eur (258.571 Sk). V trinástich prípadoch sa podpísali pod priestupky vodiči motocyklov, z nich deväť jazdilo prirýchlo, v jednom prípade chýbala ochranná prilba a v troch išlo o iné porušenia.
"Policajti zadržali počas akcie jeden vodičský preukaz," informovala dnes hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová.