V júni ukradli majiteľom 175 áut. Je to o 8,5% viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Aj v prepočte na jeden deň, si zlodeji zobrali minulý mesiac viac áut. Zatiaľ, čo v máji ich bolo 5,2 auta za deň, o mesiac neskôr ich bolo 5,8.
V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka si však zlodeji odviezli o 12% áut menej.
Zaujíma vás viac? Vygenerujte si štatistiky a grafy krádeží áut v SR podľa vašich potrieb.
Tak, ako narástol počet ukradnutých áut, narástol aj počet áut nájdených. V máji policajti našli 5 áut, v júni ich už bolo 7.
Už tradične, najviac áut zmizlo v Bratislavskom kraji - približne 62%. Najmenej ich ukradli v Košickom a v Trenčianskom kraji, zo Žilinského kraja nemáme už druhý mesiac hlásenú žiadnu krádež áut.
Značka | Podiel na počte ukradnutých áut v júni | Podiel na počte novoprihlásených áut v júni |
Škoda | 34% | 19% |
Volkswagen | 15% | 4% |
BMW | 9% | 1% |
Audi | 6% | 1% |
Peugeot | 3% | 9% |
Seat | 3% | 3% |
Kia | 2% | 7% |
Porsche | 2% | 0,1% |
ostatné | 19% | 56% |
V súvislosti s množstvom ukradnutých áut značky Škoda zverejňujeme stanovisko Lucie Busquet, hovorkyne Škoda Auto Slovensko:
"Škoda patrí jednoznačne medzi bezpečné značky. Je to zrejmé, keď si porovnáme počet ukradnutých vozidiel s celkovým počtom vozidiel značky Škoda, ktoré jazdia na slovenských cestách."
Z pohľadu pôvodu evidenčného čísla (ak si odmyslíme Slovensko - 145 ks) boli pre zlodejov zaujímavé najmä autá z Česka (12 ks), Nemecka (7 ks) a Rakúska (6 ks).
Od nového roku do dnešného dňa zmizlo majiteľom 1074 áut, 50 polícia našla.
Informácie vychádzajú z údajov zasielanými Policajným zborom SR.
Ďalšie štatistiky krádeží áut na Slovensku nájdete v rubrike Krádeže, kde si môžete sami zistiť súvislosti medzi obdobím, lokalitou krádeže a vybranými charakteristikami áut.