Budapešť 15. mája (TASR) - Všetky druhy benzínu budú v Maďarskej republike od stredy 16. mája drahšie o 4 forinty na liter. Cena dieselovej nafty sa však nezmení. Informovala o tom v Budapešti a. s. MOL, strategický partner bratislavského Slovnaftu.
V zdôvodnení tohto kroku, ktorému 25. apríla predchádzalo zdraženie benzínu o 5 forintov/liter, sa uvádza pokračujúci trend rastu cien ropných produktov na svetových trhoch. Navyše sa poukazuje na zvýšenie cien pohonných látok v okolitých krajinách, napríklad v Nemecku alebo Rakúsku, čomu by údajne zodpovedalo v Maďarsku zvýšenie cien až o 12 forintov/liter.
Motoristi budú na čerpacích staniciach v MR platiť od stredy za liter 91-oktánového bezolovnatého benzínu 246,50 HUF, kým za 95-oktánový benzín o 3 HUF/l viac a za 98-oktánový bezolovnatý benzín 258,50 HUF/l. Cena dieselovej nafty zostáva nezmenená - 213 HUF/l.
Doterajšie cenové maximum z vlaňajšieho septembra činilo v prípade najpoužívanejšieho 95-oktánového benzínu 245,90 HUF/l, takže od stredy možno v tomto prípade hovoriť v Maďarsku o "zápise do rekordných tabuliek" (a doteraz najdrahšom benzíne).
(100 HUF = 16,786 SKK)
* 6 20 le nel
* * *