BRATISLAVA. Ako nás informoval František Peczár z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, dnes krátko pred druhou popoludní sa na diaľnici D1 na 13-tom kilometri (za výjazdom smer Vajnory) v smere do Trnavy stala tragická dopravná nehoda. Na spomínanom úseku sa zrazilo osobné auto Suzuki SX4 s kamiónom DAF.
"Na mieste dopravnej nehody došlo k usmrteniu 68 ročného vodiča osobného motorového vozidla. Vodič nákladného motorového vozidla zranený nebol, dychovou skúškou policajti alkohol u neho nezistili," uviedol Peczár.
"Podľa výpovede vodiča kamiónu pred ním idúci vodič osobného vozidla Suzuki SX4 začal náhle brzdiť v pravom jazdnom pruhu, hoci nemal pred sebou žiadnu prekážku a on už nedokázal zabrániť zrážke. Do Suzuki narazil zozadu, vozidlo následne odhodilo do zvodidla na ľavej strane a potom späť do stredu vozovky," informoval Ivan Vlkovič zo združenia ASOS.
Na odstraňovaní následkov tejto dopravnej nehody sa zúčastnili hasiči a Pracovníci ASOS Bratislava.
Škoda na motorových vozidlách sa odhaduje na 15 000 eur. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania.
Policajti uzavreli úsek od 14.12 hod. do 16.30 h. Podľa dopravného servisu rádia Viva policajti odkláňali dopravu na Vajnory. Motoristi sa tam zdržali približne pol hodiny.
Podľa Vivy sa tam niektorí vodiči snažili vyhnúť kolóne tak, že sa na čerpacej stanici OMV Zlaté Piesky otočili do protismeru a v odstavnom pruhu sa vrátili naspäť.