SME

Policajti sa pozrú na alkohol a rýchlosť, kamionistov pustia domov

Polícia počas Veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku.Zároveň povolila vodičom nákladných vozidiel jazdu aj v piatok, aby sa mohli dostať domov.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ - TASR)

Polícia počas Veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku. Zároveň povolila vodičom nákladných vozidiel jazdu aj v piatok, aby sa mohli dostať domov.

Dve policajné akcie na cestách

Ako nás informovala policajná hovorkyňa Denisa Baloghová, policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zabezpečenie maximálnej bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, vyhlásil od štvrtka 21. apríla do utorka 26. apríla tohto roka viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Už od včera je pritom na slovenských cestách dopravno-bezpečnostná akcia, ktorá je zameraná na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí. Potrvá do 24. apríla. Do tohto dátumu budú v celej Európe merať rýchlosti viac ako obyčajne.

Policajti nevynechajú ani cyklistov

Vráťme sa však k Veľkonočným sviatkom. Policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

"Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu voči chodcom. Budeme pôsobiť preventívne, zistené priestupky budeme riešiť podľa závažnosti. Alkohol v žiadnom prípade nepatrí na cesty, upozorňujeme vodičov, aby si počas sviatkov nesadali za volant ani po jednom poháriku. Polícia bude totiž tvrdo trestať vodičov, ktorí s alkoholom v krvi ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme to isté platí aj pre cyklistov," uviedol policajný viceprezident Ľubomír Ábel.

SkryťVypnúť reklamu

Aj naďalej platia pokyny prezidenta Policajného zboru pre zvýšenie bezpečnosti na cestách, doplnila Baloghová: "Piatky a počas víkendov krajské riaditeľstvá Policajného zboru zabezpečujú zvýšené kontroly vodičov na alkohol a návykové látky. Policajti hliadkujú najmä v blízkosti kultúrno-spoločenských podujatí, v okolí zábavných centier, diskoték, herní a barov."

Priestupky počas predchádzajúcej Veľkej noci

Počas minuloročných veľkonočných sviatkov od 3. do 6. apríla 2010 zaznamenala polícia 5806 dopravných priestupkov. Z nich 531 prípadov policajti vyriešili napomenutím, 5135 prípadov v blokovom konaní a 140 priestupkov postúpili príslušnému orgánu na správne konanie.

V 3399 prípadoch vodiči prekročili predpísané rýchlosti. Požitie alkoholu a odmietnutie vyšetrenia tak u vodičov motorových vozidiel, ako aj nemotorových vozidiel riešili policajti blokovou pokutou v 92 prípadoch. V 53 prípadoch zadržali na mieste aj vodičský preukaz.

SkryťVypnúť reklamu

Zabráňte, aby vás za volantom riadila nervozita

"Blížiace sa Veľkonočné sviatky, a s tým spojené prázdniny na školách so sebou prinesú zvýšenú intenzitu premávky. Zhon na cestách a uliciach miest môže spôsobovať nervozitu, či nesústredenosť vodičov pri šoférovaní ako aj chodcov, ktorí na priechodoch pre chodcov nerešpektujú svetelnú signalizáciu alebo prechádzajú cez cestu mimo miest na to určených. Rozptýlená pozornosť však môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky," uviedla Baloghová.

Polícia upozorňuje vodičov a aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby sa v preplnených uliciach navzájom rešpektovali a dodržiavali dopravné predpisy. Predídete tak nešťastiam na cestách.

Kamionisti sa v piatok dostanú domov

Policajti povolili všetkým nákladným vozidlám, ktoré majú cieľ cesty na Slovensku, jazdu aj v piatok 22. apríla.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

"Podľa zákona majú nákladné vozidlá práve v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. Veľkonočné sviatky začínajú piatkom. Každý by rád strávil sviatky v kruhu svojich blízkych, svojich rodín. Aj vodiči nákladnej dopravy sa v tento deň vracajú k rodinám po namáhavej práci počas týždňov strávených na cestách mimo domova," dodala Denisa Balghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, cestách pre motorové vozidlá, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Auto

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 14 462
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 327
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 6 902
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 156
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 807
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 561
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 425
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 135
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama
  1. Ladislav Kucharik: Rio 01 - Holé zadky v meste hriechu, pod rukami Krista
  2. Juraj Ondruška: PRIPOMIEKY LETISKO VAJNORY DO 22.4.2025
  3. Eva Gallova: Slávny maliar Raffael Santi bol pochovaný dvakrát
  4. Peter Kuchár: Venuje sa narkomanom a prostitútkam. Konvertujú však aj celebrity...
  5. Zuzana Valachovičová: Plasty. Plasty? Plasty!
  6. Štefan Šturdzík: Kúpele Brusno
  7. Ján Chomík: Medzi vierou a pózou
  8. Martin Sukupčák: Požičiam Tatrabanke, a.s. 3 000€
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 43 772
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný? 30 532
  3. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 21 307
  4. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 783
  5. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 19 242
  6. Viera Gáliková: Pelíšky - prečo tri pokusy o samovraždu 11 039
  7. Miroslav Ferkl: Magor Magor Magor 10 445
  8. Ján Šeďo: Pomoc "bezradnému MUDr. Kotlárovi", apel na s. "precedu". 8 474
  1. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  3. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  4. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  5. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  6. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  7. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  8. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
SkryťZatvoriť reklamu