SME

Minulý týždeň zomreli na cestách dvaja chodci, vodič a spolujazdkyňa

Minulý týždeň polícia zaznamenala 250 nehôd, o 123 menej ako pred rokom. O život prišli 4 ľudia. Ťažké zranenia utrpelo 16 osôb, o 10 menej ako v rovnakom týždni roku 2011.

Minulý týždeň polícia zaznamenala 250 nehôd, o 123 menej ako pred rokom. O život prišli 4 ľudia (tak isto aj minulý rok). Ťažké zranenia utrpelo 16 osôb, o 10 menej ako v rovnakom týždni roku 2011.

"O život prišli dvaja chodci v Žilinskom a Košickom kraji, vodič v Banskobystrickom kraji a spolujazdkyňa v Žilinskom kraji," informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa policajného prezídia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od začiatku roka sa do včera (29.1.) stalo na slovenských cestách 1 046 dopravných nehôd. Je to o 353 menej ako v porovnateľnom období minulý rok.

SkryťVypnúť reklamu

Pravidlá pre chodcov

"Apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, nevynímajúc chodcov a cyklistov, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke," upozorňuje Baloghová.

Používanie reflexných prvkov podľa polície v mnohých prípadoch prispelo k záchrane života. Ako chodci by ste pri prechádzaní cez cestu mali prednostne použiť priechod pre chodcov a nevstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy. Nezabudnite tiež umožniť električke plynulý prejazd,

Cez cestu neprechádzajte jednotlivo, ale v skupinách. Nevstupujte na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nie je možné cez vozovku bezpečne prejsť. Nie je vhodné a ani správne prekonávať zábradlie a iné zábrany, bezdôvodne sa zdržiavať na vozovke a zastavovať na nej.

SkryťVypnúť reklamu

Prehľad najzávažnejších dopravných nehôd so smrteľnými následkami, ktoré sa stali minulý týždeň:

Košický kraj

V utorok (24.1.2012) ráno v katastri Arnutoviec v okrese Spišská Nová Ves 27-ročný vodič Octavie v dôsledku rýchlej jazdy a nevenovaniu sa vedeniu vozidla zrazil 79-ročnú chodkyňu. Cez cestu prechádzala v tesnej blízkosti priechodu pre chodcov, zraneniam podľahla na mieste nehody.

Banskobystrický kraj

V utorok (24.1.2012) krátko predpoludním v katastri obce Píla v lučeneckom okrese 32-ročný vodič nákladného vozidla pri prejazde pravotočivej zákruty na mokrej vozovke pribrzdil, čím dostal šmyk. Zadná časť návesu prešla do protismeru, kde do nej narazil 58-ročný vodič Favoritu. Ďalší vodič Audi A6 sa snažil zrážke vyhnúť, strhol riadenie doprava a zišiel do priekopy. Vodič Favoritu nehodu neprežil.

SkryťVypnúť reklamu

Žilinský kraj

V utorok (24.1.2012) podvečer v Ružomberku pri čerpacej stanici 49-ročný vodič nákladného vozidla zrazil chodca tlačiaceho káričku v jeho jazdnom pruhu pri pravej strane cesty. 60-ročný chodec zraneniam podľahol na mieste nehody.

Vo štvrtok (26.1.2012) predpoludním došlo k nehode vo Vysokej nad Kysucou v okrese Čadca na nechránenom železničnom priecestí 26-ročný vodič VW Bora. Vodič sa pri vchádzaní na železničné priecestie dostatočne nepresvedčil, či ním môže bezpečne prejsť. Vošiel do jazdnej dráhy vlaku, ktorý v tej chvíli prichádzal z pravej strany. Zrážku neprežila 33-ročná spolujazdkyňa v osobnom aute.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Auto

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 737
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 462
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 081
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 143
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 600
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 462
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 327
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 276
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťZatvoriť reklamu