Na slovenských cestách sa minulý týždeň stalo 309 dopravných nehôd. Dve boli smrteľné. Ťažké zranenia utrpelo 15 osôb, rovnaký počet, ako v tom istom období minulý rok.
BRATISLAVA. Od začiatku roka polícia eviduje 1 776 dopravných nehôd. O 382 menej ako v porovnateľnom období minulého roka. Dopravná nehodovosť týždenne klesala, minulý týždeň bol však výnimkou.
"Zrejme aj kvôli kalamitnej situácii na cestách spôsobenej nepriaznivým počasím polícia zaznamenala o 99 nehôd viac ako v porovnateľnom období v minulom roku," uviedla Denisa Baloghová, hovorkyňa policajného prezídia s tým, že smrteľné nehody sa stali až cez víkend, keď kalamita končila.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Počet usmrtených dosiahol v tomto roku k dnešnému dňu číslo 30. V porovnaní s minulým rokom zomrelo na cestách o päť osôb menej.
"Polícia aj naďalej eviduje trend poklesu dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví, doplnila Baloghová.
Prehľad najzávažnejších dopravných nehôd so smrteľnými následkami, ktoré sa stali minulý týždeň:
Banskobystrický kraj
V piatok večer (17.2.2012) v katastri Zvolena na štvorpruhovej ceste vyhasol život 53-ročného vodiča Fordu, jazdiaceho v smere na Žiar nad Hronom. Na priamom úseku cesty zatiaľ z nezistených príčin zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Zraneniam podľahol na mieste nehody.
Trnavský kraj
V sobotu podvečer (18.2.2012) v katastri obce Michal na Ostrove v dunajskostredskom okrese prišiel o život 45-ročný chodec tlačiaci vozík bez reflexného označenia. Doposiaľ z nezistených príčin doňho narazil 31-ročný vodič Opla. Chodec zraneniam podľahol po prevoze do nemocnice.