Pri skúšobnej jazde motorky kupovanej z druhej ruky by ste sa mali utvrdiť v tom, že stroj skutočne chcete, inak od kúpy odstúpte. Všetko by malo ísť hladko.
Na čo sa zamerať
Všímajte si, či riadidlá idú rovno presne v smere osi motocykla, alebo či náhodou nesmerujú do jednej alebo druhej strany napriek tomu, že motocykel ide rovno. Motorku nesmie ťahať ani do žiadnej strany, skúste za jazdy pustiť riadidlá a sledovať, či motocykel nezatáča sám doľava, alebo doprava. Vyskúšajte to na viacerých miestach cesty, najlepšie na čo najrovnejšom povrchu.
Nezabudnite vyskúšať brzdy, tie by mali ísť hladko a nastupovať plynule. Ak pri brzdení prednou brzdou pociťujete trasenie riadidiel, môže ísť o krivé kotúče. Táto chyba nemusela nastať pri nehode, môže ísť len o opotrebovanie, no musíte rátať s tým, že výmena brzdových kotúčov je finančne náročná.
Dodatočné investície zvážte
Keď ste prešli všetkým hore uvedeným a nenašli ste nič podozrivé, máte asi šťastie a motorka pred vami je v naozaj dobrom stave. Ak sa našli drobné chyby, musíte zvážiť, koľko bude stáť následná oprava a či sú primerané veku motocykla.
Keď sa rozhodnete pre kúpu a následné podstúpenie investícií do opráv, majte na pamäti, že určite miniete ďalšie peniaze na údržbu. Skúste pozrieť stav brzdových platničiek a hrúbku kotúčov. Reťaz tiež nie je najlacnejšia záležitosť, lebo spolu s ňou sa odporúča vymeniť aj obe ozubené kolieska. Samozrejme skontrolujte stav pneumatík.