BRATISLAVA. Model Discovery 4 sa nedočká výraznejšej zmeny ani v roku 2013 asi aj preto, že jeho jednoduché „kockaté“ tvary sa neokukajú rovnako ako Mercedes G.
Vzhľad nového Discovery 4 bude možné doplniť o paket Black, ktorého súčasťou sú čierno lakované doplnky, kryty vonkajších spätných zrkadiel, strešné nosiče, mriežka chladiča, kľučky dverí a nápisy na karosérii. Skrátka bude ešte viac čierny.
Ďalším z balíkov bude nová koža. Dvojité prešívanie na palubnej doske, dverách a okolo prístrojového panela sa pridá ku koženým sedadlám Windsor.
V interiéri sa dočkala vylepšenia aj technika multimediálneho systému, ktorý zahŕňa rádio DAB a nový digitálny TV tuner. Na obrazovke je možné sledovať aj digitálne terestriálne vysielane vo formáte MPEG4. Osem reproduktorov je vyhradených pre základný multimediálny systém. Pre fajnšmekrov bude dostupná aj zostava Harman Kardon s 11, alebo 17 reproduktormi. Navigačný systém Premium sa stane jedinou voľbou.
Do ponuky lakovania sa dostane päť nových odtieňov karosérie. Celkový vzhľad vozidla je možné doplniť 19-palcovými sedemlúčovými diskami kolies z ľahkej zliatiny aj v čiernom lakovaní.
Nový Discovery 4 bude na trhoch EU dostupný s troma motormi. Prvým je osemvalec s objemom päť litrov a výkonom 276 kW (375 k). Doplnia ho dva trojlitrové turbodiesle vo verziách 155 kW (211 k) a 188 kW (256 k). Vznetové jednotky spolupracujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Na benzínový osemvalec ostalo len šesť stupňov. Obe prevodovky pochádzajú z dielne ZF, ktorá má skúsenosti s ich výrobou od roku 1915.
Spolu s novým modelom Land Rover Discovery 4, sa na trh dostane aj jeho limitovaná edícia HSE Luxury. Úspech modelu podčiarkuje aj dosiahnutie predaja miliónteho kusu Discovery 4, ktorý sa tohto roku dostal na trh v Rusku s osemvalcovým benzínom.