ŽENEVA. Na ženevskom autosalóne 2013 predstavil Hyundai víziu, ako budú vodiči a majitelia automobilov Hyundai profitovať z integrácie smartfónu do vozidla. Smartfón používaný v projekte umožňuje odomknúť dvere a automaticky personalizovať nastavenia vozidla.
Pri plánovaní budúcej jazdy aplikácia umožňuje na diaľku skontrolovať náplň paliva v nádrži a dojazd vozidla, ako aj spotrebu paliva pri predchádzajúcej jazde.
Významným míľnikom pre značku je aj spustenie sériovej výroby modelu ix35 Fuel Cell, čím sa Hyundai stal prvým automobilovým výrobcom na svete vyrábajúcim automobily poháňané palivovým článkom na vodík.
Hyundai ix35 Fuel Cell poháňa indukčný elektromotor s výkonom 100 kW (136 k), umožňujúci dosiahnuť maximálnu rýchlosť 160 km/h. Elektromotor poháňa predné kolesá. Prebytočná elektrická energia vyrobená palivovým článkom sa akumuluje v lítiovo-iónovej polymérovej batérii s kapacitou 24 kWh.
Na ženevskom autosalóne predstavuje Hyundai aj svoj nový model Grand Santa Fe – SUV s predlženým rázvorom, ktorý bol od samého začiatku vyvíjaný spoločne so štandardnou verziou. Napriek tomu sa obidve verzie líšia.
Hyundai Grand Santa Fe je vyšší (+ 10 mm), širší (+ 5 mm), dlhší (+ 225 mm) a má dlhší rázvor (+100 mm) oproti základnému modelu. Na prednej časti karosérie má Grand Santa Fe zmenenú masku chladiča a výraznejšie modelovaný nárazník.
Aj kórejská automobilka Hyundai chce zamiešať karty v motoristickom športe. Hyundai sa pripravuje na svoju úvodnú sezónu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship 2014,a rokom súkromného testovania a ďalším vývojom modelu i20 WRC.