BRUCK AN DER LEITHA/VIEDEŇ. Dopravu na diaľnici A4 v smere na Viedeň dnes dočasne ochromila dopravná nehoda, ktorej účastníkmi boli popri osobnom vozidle aj tri nákladné automobily vrátane dvoch ťahačov s vozidlami. Pri kolízii sa podľa informácií agentúry APA, ktorá sa odvoláva na rakúsky automotoklub ÖAMTC, zranila ľahšie jedna osoba.
Odstránenie následkov nehody si však vyžiada dlhší čas, takže na danom úseku sa vytvorili už dlhé kolóny vozidiel.
K zrážke dvoch ťahačov došlo v úseku medzi Bruckom an der Leitha-západ a Fischamendom, pričom prepravované vozidlá z nich nespadli. Havárie sa však zúčastnili aj osobné vozidlo a kamión.
Na miesto síce privolali aj vrtuľník záchrannej služby, jeho nasadenie však napokon nebolo potrebné - jediného zraneného previezla do nemocnice sanitka.