Lacné auto nebude so značkou Volkswagenu a nebude sa predávať v Európe.
FRANKFURT. Koncern Volkswagen (VW) pokračuje v posudzovaní zámeru vyrábať lacné osobné auto pre rozvojové trhy.
DPA sa odvoláva na vyjadrenie manažéra VW Hansa Demanta, ktorý vo Frankfurte nad Mohanom na medzinárodnej automobilovej výstave IAA novinárom povedal, že lacné auto by mohlo prísť na čínsky trh v roku 2016. Potom bude na rade India.
VW doteraz nemá vo výrobnom sortimente nijaké osobné auto, ktoré by stálo menej ako 8000 eur. V cenovej skupine pod uvedenou sumou sa nachádza s niektorými modelmi len rumunská dcéra Renaultu Dacia a japonská automobilka Suzuki.
Lacné auto však nebude so značkou Volkswagenu a nebude sa predávať v Európe. Vedenie koncernu nechce totiž zničiť svoje základné značky VW a Škoda.
Bývalý šéf Opela vedie skupinu projektantov, ktorá posudzuje riziká vstupu VW do segmentu lacných áut. Konečné rozhodnutie by sa malo prijať ešte pred koncom tohto roku.