Ceny benzínov a nafty od soboty znovu klesajú. Podľa informácií z prostredia čerpacích staníc by mali klesnúť v priemere o 1 cent za liter.
Väčšina púmp by mala upraviť ceny pohonných látok nadol do polovice budúceho týždňa. Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa dostane na úroveň 1,435 eura za liter, nafta sa bude predávať v priemere za 1,358 eura za liter.
Aktuálny pokles cien v našej krajine je dôsledkom vývoja cien benzínov a nafty na svetových trhoch. Na burze v Rotterdame, ktorá je rozhodujúca pre určovanie cien pohonných látok na Slovensku, ceny prevažne klesajú.
Súčasné zlacňovanie je druhé v tomto roku. Aj pred týždňom klesli ceny benzínov a nafty o 1 cent za liter.
Po skončení zlacňovania budú benzíny na Slovensku najlacnejšie od polovice marca 2011. Nafta bola naposledy lacnejšia v júli 2013 a predtým v októbri 2011.
Od rekordne vysokých cien z roku 2012 sa ceny benzínov vzdialia na rozdiel 17 centov za liter, nafta na rozdiel 12,5 centu za liter.