Loeb nechce na Slovakia Ringu opakovať chyby z Maďarska

Strávili sme večer s členmi tímu Citroen Racing pred pretekmi WTCC na Slovakia Ringu. Svoj čas nám venoval aj majster sveta v rely Sébastien Loeb.

Sébastien Loeb počas kvalifikácie WTCC na Slovakia Ringu.(Zdroj: Marián Bazala)

José Maria López získal v slnečnej kvalifikácii na Slovakia Ringu svoju druhú pole position sezóny.

Fakt, že pre Argentínčana to bola prvá skúsenosť so slovenským okruhom sa neukázal ako nevýhoda, pretože v kvalifikácii zvíťazil pred tímovými kolegami Sébastienom Loebom a Yvanom Mullerom o tri resp. šesť desatín sekundy.

Jazdci Citroenu uchmatli prvé tri pozície. Norbert Michelisz a Gianni Morbidelli vybojovali štvrté a piate miesto, čím zabezpečili pre Hondu a Chevrolet RML miesto v tretej kvalifikácii.

V prvej kvalifikácii došlo k nezvyčajnému stavu, keď prvý Michelisz mal náskok pred desiatym v poradí iba osem desatín sekundy.

Veci sa zmenili v druhej kvalifikácii, v ktorej už dominoval (neskorší víťaz) López. O vzrušenie sa postaral Tarquini, pretože na jeho Honde sa uvoľnila kapota. K havárii našťastie nedošlo, ale kvalifikácia bola na chvíľu prerušená.

Vďaka desiatemu a deviatemu miestu v Q1, sa postaví Monteiro a Valente do prvej rady v pretekoch číslo dva. V kategórií vozidiel TC2 znovu dominovali Engstler a Di Sabatino na BMW.

Kvalifikácia 1

Po jazde Coronela (2.02.309) a Mullera (2.05.114) predviedol najlepšie kolo v Q1 Norbert Michelisz s časom 2.05.014. Do ôsmych desatín sa zmestilo až desať áut.

Dobrý výkon predviedol Hugo Valenete, pretože zaknihoval druhé miesto pred Mullerom, Coronelo a Tarquinim. Loeb a Lopez obsadili šieste a siedme miesto. V ďalšom poradí sa umiestnil Chilton, Monteiro a Morbidelli. Na posledné miesto top 12 sa vtesnal Huff.

Kvalifikácia 2

Druhá desať minútová časť bola v polovici prerušená pre incident Tarqiniho. Na jeho Honde sa uvoľnila kapota prekryla mu čelné sklo. Vozidlu talianskeho pretekára sa len tesne vyhli Monteiro a Huff, ktorí boli nútení zájsť mimo trať.

Incident z pohľadu Tarqiniho si môžte pozrieť vo videu.

Medzitým v boxe horúčkovito pracovali mechanici Sébastiena Loeba na motore jeho auta. Po reštartovaní kvalifikácie sa vytiahol Michelisz s časom 2.04.680.

Jediný kto ho dokázal prekonať bol López s časom 2.04.038 v posledných momentoch kvalifikácie. Tretie miesto obsadil Loeb pred Mullerom a Morbidellim, ktorý sa po prvý krát kvalifikoval do tretej časti kvalifikácie.

Kvalifikácia 3

Ako prvý vyšiel na trať Morbidelli, ale za svojim časom z Q2 zaostal o dve desatiny. Rovnako o dve desatiny za vlastným časom zaostal aj Muller a stačilo mu to na konečné tretie miesto.

Priebežným lídrom sa stal Loeb s časom 2.04.284. Toho nakoniec prekonal Argentínčan López, ktorý sa ako jediný dostal pod dve minúty a štyri sekundy (2.03.912).