Pred začiatkom ďalšieho kola šampionátu WTCC sa už tradične uskutočnili preteky ETCC. V nich na takmer suchej trati zaknihoval prvé domáce víťazstvo Maťo Homola.
Po štarte z prvej pozície ho postupne predbehli Karamyshev a Skuz.
V piatom kole však dvaja menovaní vzájomne kolidovali a uvoľnili prvé miesto pre slovenského jazdca, ktorému už nič nestálo v ceste k premiérovému víťazstvu na Slovakia Ringu.
Majster rely ďakuje dažďu
Následné preteky WTCC výrazne poznačil dážď. S náročnými podmienkami sa najlepšie vyrovnali tímoví kolegovia Loeb a López.
Ešte pre pretekmi sme sa Loebom porozprávali.
Francúzky majster sveta v rely ťažil z vydareného začiatku pretekov, pretože hneď na štarte predbehol víťaza kvalifikácie Lópeza.
Následná bezchybná jazda oboch jazdcov Citroenu znamenala víťazstvo Loeba. Za druhým Lópezom skončil Norbert Michelisz na Honde.
Reálny boj o umiestnenie pokračoval len do siedmeho kola, kedy pre dážď vyšlo na trať safety-car. Následne v deviatom kole komisári pretek predčasne ukončili. Preteky číslo dva boli pre nepriaznivé podmienky zrušené.
Pozrite si nedeľňajší priebeh série WTCC objektívom Mariána Bazalu.