Tradičná jesenná výstava automobilov v Nitre prichádza s označením Autosalón a Autoshow Nitra.
Návštevníci uvidia na veľkom výstavisku minimálne desiatku slovenských výstavných premiér od takmer dvadsiatky vystavovateľov z oblasti automobilov.
Pokiaľ ide o zastúpenie značiek, určite nebude chýbať Mercedes-Benz, Renault, Peugeot, Citroen, Ford, Kia, Volvo, Jaguar Land Rover, Subaru a Opel.
Auto za Euro
Pre Agrokomplex, jeho polohu aj danosti výstaviska sa stáva nutnosťou pripraviť okrem výstavy sprievodný program a voľnočasové aktivity na okolitých plochách.
Premiéru má nová súťaž Auto za Euro pre platiacich návštevníkov Autoshow v Nitre. Navyše pre zvýšenie šance v každodennom žrebovaní o jedno z troch vozidiel budú na predaj eurové kupóny do zlosovania.
Piatok, sobota a nedeľa budú mať vlastné auto pre víťaza, čiže celkovo sa bude žrebovať z troch dní.
V piatok (17.10.2014) bude pre víťaza pripravený Renault Twingo, v sobotu Kia Rio a v nedeľu Mercedes Benz triedy A.
Prídu kaskadéri aj kačice
Jesenný autosalón prinesie okrem odborných konferencií aj Majstrovstvá Slovenska v DB drag racingu, tiež Truck show a autogramiádu dabingových hercov k tohtoročnej premiére snímky Fast&Furious Tomáš Horváth (Paul Walker) a Martin Kaprálik (Vin Diesel).
Vrcholom nitrianskej Autoshow má byť vystúpenie z dielne najlepších kaskadérov Slovenska a Česka.
Jazdiť sa bude aj trial, mototrial, BMX či drift. V sobotu zavítajú na výstavisko legendárne Citroeny 2CV v rámci zrazu "kačíc", ktorý začne v uliciach mesta a skončí na autosalóne.