Stavebné práce nového zjazdu z diaľnice D1 z Bratislavy do Senca, ktoré plánovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na šesť mesiacov, sa podarilo skrátiť o viac ako mesiac.
Výjazd sprístupnia už začiatkom septembra. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Zjazd by mal odľahčiť premávku na diaľnici. Uzavrú však časť starého zjazdu do Senca.
Následne plánujú v priebehu septembra ukončiť aj stavebné práce na častiach, ktoré neovplyvňujú samotnú premávku. "Prestavbou zjazdu sa výrazne odľahčí doprava pri vstupe do Senca smerom z Bratislavy, predovšetkým počas poobedňajšej dopravnej špičky," uviedla Žgravčáková. Číslo zjazdu 27 z diaľnice ostane nezmenené.
Národná diaľničná spoločnosť podpísala v apríli tohto roka zmluvu na zhotovenie stavby Diaľnica D1 Bratislava – Senec, križovatka Senec nultá etapa. Zmluva podpísali s víťazom tendra, ktorým je spoločnosť Eurovia SK. Zmluvná cena na jej zhotovenie je bez DPH 1 937 388 eur.