O Hyundai Ioniq sme podrobnejšie informovali pár dní pred autosalónom v Ženeve. V skratke môžeme pripomenúť, že Kórejci pripravili hneď tri verzie tohto vozidla. Hybridnú, plug-in hybridnú a elektrickú. Prvé dve sa objavia na cestách v priebehu leta. Viac podrobností o technických parametroch si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Vozidlo postavené na platforme sesterskej Kie Niro, tiež predstavenej na autosalóne v Ženeve, má vpredu pre Hyundai typickú prednú masku. Práve tá na výstave aspoň mierne odlišovala jednotlivé verzie modelu.
Hybrid mal na nej chrómové prvky navyše a elektromobil ju mal s ohľadom na lepšiu aerodynamiku bez otvorov na chladenie. Dizajn plug-in hybridu pre zmenu osviežovali niektoré prvky v modrej farbe.
Dojem konzervatívneho vzhľadu narušovala extravagantnejšia zadná časť. Zadné sklo rozdelené na dve časti nám okamžite pripomenulo konkurenčnú Toyotu Prius. Oproti nej však aj zadná časť Hyundaiu Ioniq pôsobí nevýrazne. V konečnom dôsledku na nás dizajnom viac zapôsobil Ioniq.
Z troch verzií vystavovaných noviniek v nás najlepší dojem zanechala technika plug-in hybridu. Zatiaľ, čo elektromobil má nedostačujúci dojazd (250 km) na to, aby bol jediným autom v rodine, zo zásuvky nabíjateľný hybrid dokáže vo väčšine prípadov pokryť dennú porciu kilometrov aj v čisto elektrickom režime.
Jeho papierový dojazd 50 km stačí na dochádzanie do práce a počas víkendových výletov zvládne vďaka spaľovaciemu motoru to isté, čo konvenčné autá.
Oproti klasickému hybridu bez možnosti dobíjania batérií z elektrickej siete má dve nevýhody. Prvou je o niečo vyššia hmotnosť z dôvodu ťažších a rozmernejších batérií. Druhou je menší kufor, v ktorom neostal priestor pre plnohodnotnú (ani dojazdovú) rezervu.
Vďaka možnosti nabíjania z elektrickej siete však považujeme vo všeobecnosti plug-in hybrid za ekonomicky výhodnejší z hľadiska prevádzkových nákladov. Či je naša domnienka správna, nám naznačí test plug-in hybridného modelu inej značky, naplánovaný na koniec marca.