SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Silné sneženie komplikovalo dopravu (minúta po minúte)

Sneženie sa postupne presunulo zo západu na východ Slovenska.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...
Najpodrobnejšie počasie pre Slovensko a svet Pozrite si, aké bude počasie u vás.

Situáciu sme sledovali minútu po minúte:

19:17 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

18:48 Kamióny sa šmýkajú a komplikujú premávku aj v okolí Kraľovian zo všetkých smerov. Stojí sa od Ružomberka aj Dolného Kubína, smerom na Martin to vodiči odhadujú na viac ako hodinu.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

18:22 Cesta cez Domašu je kompletne uzavretá. V smere zo Stropkova aj opačne sú uviaznuté kamióny. Nepúšťajú ani osobné vozidlá. Posýpacie stroje nepremávajú. Policajtov nevidieť, nikto nepodáva žiadne informácie, píše čitateľ Marek.

18:09 Hasiči v Prešovskom kraji mali doteraz 17 výjazdov. Väčšinu z nich tvorili zásahy pri dopravných nehodách spôsobených nepriazňou počasia.

17:34 Tony snehu ohrozovali hrad Ľubovňa. Do výšky 25 metrov preto vyšli horolezci a sneh zo striech odpratávali. V prácach budú pokračovať v priebehu tohto týždňa.

17:21 Cestujúci prímestskými spojmi mimo Bratislavy musia aj naďalej počítať s meškaniami. Aktuálne by mali predstavovať desať až 15 minút, v podvečernej dopravnej špičke a pri opätovnom snežení sa však intervaly môžu ešte predĺži.

Skryť Vypnúť reklamu
Anketa:
Ste spokojní s prácou cestárov?
Áno
464
Nie
257
Mohlo by to byť lepšie
159
Neviem posúdiť
34
Hlasovalo: 914
Hlasovanie otvorené:
od: 08.01.2019 11:29

"Neprejazdná je cesta na Červený Kameň. V obci Zlaté Klasy nám do snehu zapadol autobus," informovala hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines Eva Vozárová.

Lepšia situácia je podľa nej smerom na Rakúsko, kde autobusové linky nemeškajú. Autobusy na linke Bratislava – Schwechat – Viedeň, rovnako ako na linke Bratislava - Wolfsthal - Hainburg jazdia podľa cestovného poriadku.

16:51 V Bratislave sa na Ulici svornosti vodiči zdržia aktuálne vyše 30 minút, upchatá je už celá Gagarinova smerom von z mesta.

16:27 Okrem hustého sneženia trápia vodičov na mnohých úsekoch ciest Žilinského kraja aj silný vietor.

Vozovky pokrýva vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu.

Riaditeľ liptovského závodu správy ciest žilinského kraja Ján Omasta uviedol, že v teréne majú okolo 20 áut. "Všetko máme pod kontrolou. Zatiaľ nebol hlásený žiadny problém," povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa riaditeľa oravského závodu správy ciest Jozefa Oršuliaka opäť sneží aj na Orave.

"Hore v námestovskej oblasti nám zafukuje cesty. To nám robí najväčšie problémy. Obmedzenie dopravy zatiaľ hlásené nemáme. Snažíme sa, aby boli všetky cesty prejazdné. Najrizikovejšie sú horské priechody, napríklad Brestová, Príslop či Huty," priblížil s tým, že na cestách prvej triedy je kašovitá vrstva snehu. Na cestách druhej triedy sa nachádza od päť do 15 centimetrov snehu.

16:11 Silné sneženie naďalej komplikuje dopravu na celom úseku diaľnice D2 a D1 po Poprad, na diaľnici D3 v okrese Čadca a v oblasti Skalice, Senice, Zvolena a Banskej Bystrice, kde je dohľadnosť 100 metrov.

Na nárazový vietor a tvorbu snehových jazykov upozorňujú cestári na Orave, najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a horského priechodu Huty.

Skryť Vypnúť reklamu

Pred snehovými závejmi pre silný vietor varujú na úsekoch ciest I/68 Kamenica-Pusté Pole, na cestách v okresoch Martin a Turčianske Teplice, na Orave-Suchá Hora a Huty.

15:38 Medzi Kraľovanmi a Strečnom sa vodiči v oboch smeroch zdržia do 60 minút.

15:36 V okrese Trebišov sa na cestách tvorí poľadovica, rovnako aj v Michalovskom okrese, kde ju spôsobuje aj mrznúce mrholenie a padania snehových krúpkov. "To vytvára na vozovke poľadovicu aj napriek niekoľkodňovému soleniu," informovala investično-prevádzková námestníčka riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja Zuzana Fejesová s tým, že v regióne aj sneží. V kraji nateraz snehové jazyky a záveje neevidujú, vietor je podľa jej slov mierny.

Horský priechod Soroška po viac ako hodinovej odstávke pre nákladnú dopravu opätovne pre veľké vozidlá otvorili.

Skryť Vypnúť reklamu

15:24 Po 15. hodine uzavreli úsek diaľnice pri Štrbe v smere na Liptovský Mikuláš, dopravu odkláňajú cez obec.

15:19 Cestu cez priechod Petič po niekoľkých minútach sprejazdnili pre osobné autá, pre nákladné je zjazdná s obmedzeniami.

15:12 Cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné a cestári v súvislosti so snežením neevidujú žiadne neprejazdné úseky.

15:09 Pre problémy so zjazdnosťou pred 15. hodinou uzavreli aj horský priechod Petič medzi Prešovom a Hanušovcami nad Topľou, kde sa skrížil kamión.

14:37 Aj vodiči z hornej Nitry hlásia zasnežené cesty. Andrej z Handlovej na internete zverejnil video ako sa auto jazdiace pred ním dostalo do šmyku. Smerovali z Handlovej do Prievidze.

Za takzvanou banskou cestou odbočoval smerom na Dlhú ulicu. Práve krátko po odbočení došlo k incidentu.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

14:28 Veľké problémy so zjazdnosťou sú na horskom priechode Soroška, kde sú skrížené kamióny a vytvárajú sa kolóny.

14:12 Vlna výdatného sneženia, spojená so silným vetrom, dorazila popoludní aj na východné Slovensko.

Prečítajte si tiež: Sneženie a vietor dorazilo na východ, na cestách sú problémy Čítajte 

Ako prvú zasiahla podtatranskú oblasť a okamžite začali vznikať problémy na cestách. Tie zapadávajú snehom, silný vietor vytvára záveje a snehové jazyky.

Tradičné problémy vznikajú v úsekoch pod Tatrami v okresoch Kežmarok a Poprad.

Zlá situácia je aj na diaľnici pod Tatrami, na viacerých miestach extrémne fúka, je zlá viditeľnosť a na vozovke sa vytvárajú snehové jazyky.

14:12 Mestskú hromadnú dopravu v Bratislave už obnovili na Kramároch, Palisádach aj Dlhých dieloch.

Ako informovala hovorkyňa dopravného podniku Adriana Volfová, dispečing DPB vyhlásil na 12:00 celomestský zásah na čistenie a solenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD.

Skryť Vypnúť reklamu

Meškania liniek MHD sú od desať do 30 minút.

14:02 Vodiči hlásia na diaľnici za Sencom smerom do Trnavy snehové jazyky.

13:50 Pre kamióny uzavreli aj horský priechod Čertovica.

13:48 Do 12:30 zaevidovali policajti na bratislavských cestách dve dopravné nehody a 22 udalostí, ktoré boli uzatvorené ako škodová udalosť.

Polícia vodičov žiada, aby boli naďalej opatrní, disciplinovaní a dbali na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami. Zdôrazňujú, aby
všetci vodiči umožnili prejazd vozidiel, ktoré vykonávajú údržbu ciest.

13:41 Donovaly a Šturec sú zjazdné iba so snehovými reťazami a pre nákladnú dopravu nad desať metrov celkovej dĺžky sú uzatvorené.

13:26 Dopravný podnik Bratislava odporúča cestujúcim, aby sa vyhli trolejbusovým linkám. Linky na Kramároch, Kolibe a Hlavnej stanici sa postupne obnovujú od 13. h obojsmerne.

Skryť Vypnúť reklamu

Od rána nepremáva linka 41 medzi Vozovňou Hroboňova a Búdkovou, premávka liniek 32 a 33 na Dlhých dieloch je úplne zastavená. MHD nepremáva ani medzi Kolibou a Kramármi (linka 44).

Neprejazdné sú Palisády, Mudroňova a Búdková pre linky 203 a 207. Na Búdkovú jazdí iba linka 147. Od 10.20 h linka 52 v Rači neobsluhuje zastávky Zvončeková a Potočná. Všetky spoje končia na Tbiliskej. DPB informuje, že od 12.10 h linka 56 neobsluhuje zastávku Shopping Palace v smere do Rače. Linka 64 nejazdí pre problémy trolejbusov na Hroboňovej.

Na väčšine liniek je potrebné počítať s meškaniami.

13:17 Vodiči sa podľa Zelenej vlny zdržia na ceste z Martina do Žiliny v kolóne asi hodinu.

13:06 Sneženie v Bratislave ustalo, výstraha podľa meteorológov platí do druhej hodiny.

Skryť Vypnúť reklamu

12:51 Všetky cesty v správe mesta Nitra sú momentálne zjazdné. Naďalej sneží, mesto nasadilo dostupnú techniku.

"Hlavné ťahy sú posypané a bez komplikácií. V uliciach máme 20 kusov techniky a približne 60 ľudí," informoval agentúru SITA poradca a odborný konzultant pre komunikáciu z nitrianskej radnice Henrich Varga.

Prečítajte si tiež: V Nitre od rána sneží, mesto zriadilo horúcu linku aj mail Čítajte 

V súčasnosti neevidujú v súvislosti so snežením problémy v mestskej autobusovej doprave.

Mesto zriadilo špeciálny e-mail zima@nitra.sk, na ktorý môžu obyvatelia nahlasovať podnety. "Rovnako máme aj telefonickú horúcu linku – počas pracovnej doby od 7:30 do 15:30 môžu volať alebo poslať SMS na 037/6550346. Mimo pracovnej doby môžu volať na telefónne číslo 0914 352 806," doplnil Varga.

12:40 Zelená vlna upozorňuje, že medzi Sencom a Viničným sa skrížil kamión, cesta je neprejazdná.

Skryť Vypnúť reklamu

12:26 V Bratislave zasahujú v teréne všetky dostupné mechanizmy, ktoré zabezpečujú pre husté sneženie zjazdnosť ciest.

Medzi nimi 43 sypačov nad štyri tony, 11 sypačov do štyroch ton, 60 pracovníkov a s nimi spojená malá technika na zimnú údržbu chodníkov, námestí či priechodov pre chodcov.

"Mechanizmy na základe pokynov a podľa potreby zadávajú likvidačný posyp a pluhujú komunikácie. Situácia s chodníkmi je komplikovanejšia. Kapacity ručných čát, ktoré má mesto zazmluvnené, neumožňujú zabezpečiť odhrnutie všetkých chodníkov počas sneženia. Dodávatelia majú časové limity od šesť do 48 hodín od konca sneženia na ošetrenie všetkých chodníkov v správe mesta," spresnil pre TASR bratislavský magistrát.

12:15 Na bratislavskej zastávke ZOO museli študenti tlačiť autobus číslo 39.

Skryť Vypnúť reklamu

12:13 Nehoda sa stala na Mickieviczovej pri Kollárovom námestí a ďalšie dve nehody sú na Tomášikovej - jedna pri Kuchajde a druhá, menšia pri Kostole na Seberíniho.

11:52 Na Letisku M. R. Štefánika odklonili tri prílety spoločnosti Ryanair do Budapešti. Išlo o lety z destinácií Londýn-Stansted, Birmingham a Marrákeš.

"V Budapešti vyčkávajú tieto tri linky na zlepšenie podmienok v Bratislave, kam následne priletia s cestujúcimi. Predpokladáme preto omeškanie liniek na odlet z Bratislavy do destinácií Londýn-Stansted, Birmingham a Marrákeš," poznamenala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Zároveň informovala, že na letisku nepretržite odhŕňajú hlavnú vzletovo-pristávaciu dráhu 13-31, avšak spád snehu je taký silný, že brzdné účinky nie sú momentálne vyhovujúce.

Skryť Vypnúť reklamu

11:43 Pre nákladnú dopravu nad desať metrov sú uzatvorené Donovaly aj Šturec. V oblasti Starej Ľubovne je hlásená silná víchrica, vodiči by si mali dať pozor na vytváranie snehových jazykov. Pre kamióny je neprejazdná aj cesta I/10 v úseku medzi Bytčou, Kolárovicami a Makovom.

Vplyvom silného vetra sa na ceste I/68 v úseku Kamenica-Pusté Pole miestami tvoria snehové záveje. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov na celom úseku D2, D1 až po Žilinu, na D3 v okrese Čadca a v oblasti Skalice, Senice, Zvolena a Banskej Bystrice.

Pozor si treba dať aj na nárazový vietor na Orave, najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a horskom priechode Huty, vytvárajú sa snehové jazyky.

11:42 Na Moste Apollo je viacero kamiónov, ktoré sa v stúpaní na nadjazde nevedia pohnúť a čiastočne blokujú premávku, podobná situácia je aj na Prístavnom moste.

Skryť Vypnúť reklamu

11:41 Polícia uzavrela pre nákladnú dopravu horský úsek Biela hora, cesta I/51, čo je hlavný ťah do Česka.

"Polícia túto cestu uzatvorila pre nákladnú dopravu z oboch strán a vykonáva odklon premávky. Pre osobné autá je cesta prejazdná," uviedla hovorkyňa trnavskej polície Martina Kredatusová.

V celom Trnavskom kraji husto sneží, na cestách je vytvorená vrstva snehu a na mnohých úsekoch sa tvoria kolóny. "Rýchlosť a celkový spôsob jazdy treba prispôsobiť aktuálnej situácii. Odporúčame vodičom, ak môžu svoju jazdu odložiť, aby radšej na cesty nevychádzali," doplnila Kredatusová.

11:39 Premávka na Harmincovej je obnovená, trolejbusy na Kramáre opäť nepremávajú.

11:30 Meteorológovia zvýšili pre Bratislavu výstrahu pred snežením na 2. stupeň. Celkovo od rána môže napadnúť v hlavnom meste 15 až 18 centimetrov snehu. Výstraha platí do 14. h.

Skryť Vypnúť reklamu

Meteorológovia upozorňujú, že očakávaná výška nového snehu v Bratislave predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb.

SHMÚ tiež varuje pred snežením aj v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Pre tieto kraje platí výstraha 1. stupňa a napadnúť tu môže od desať do 35 centimetrov nového snehu. Na západe sa môže tvoriť poľadovica a takmer na celom území Slovenska varujú pred snehovými jazykmi závejmi.

11:23 Cesty v Trenčianskom kraji sú zjazdné, ale aj tu robí problémy sneženie. Na cestách kraja je vrstva čerstvého snehu od jedného do piatich centimetrov. Horský priechod Šútovce je uzavretý pre vozidlá nad desať metrov, horský priechod Skýcov je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony.

Ako informovala správa ciest trenčianskeho kraja, údržbu zabezpečuje 40 posýpacích a odhrňovacích vozidiel.

Skryť Vypnúť reklamu

11:15 Cez bratislavské Palisády nepremávajú trolejbusy 203, 207 a 208, ktoré jazdia skrátenou trasou po Hodžovo námestie. Problémy sú aj na Kramároch a na Kollárovom námestí, kde je zdržaná premávka trolejbusov.

Dopravný podnik informuje, že momentálne nepremávajú linky 41 medzi Hlavnou stanicou a Búdkovou, 44 (Jasovský rad-Koliba) a 33 na Dlhé diely. Meškanie MHD v Bratislave je do 20 minút.

Problémy so zjazdnosťou hlási DPB na Pražskej ulici a na Kramároch. Linka 52 momentálne nezachádza na Potočnú, skrátená trasa vedie po Tbiliskú. Premávka autobusov je aktuálne zdržaná na Harmincovej.

11:11 Autá sa šmýkajú na Matejkovej v stúpaní z Devínskej cesty na Dlhé diely a neprejazdná je momentálne aj Harmincova v Dúbravke.

11:10 Husté sneženie v okolí Nitry zatiaľ na cestách nespôsobilo vážnejšie problémy. Pre TASR to uviedol Ľubor Andrášik z Regionálnej správy a údržby ciest v Nitre.

Na cestách v okrese Nitra a Zlaté Moravce sa už od nočných hodín strieda 12 sypačov, v priebehu dňa začali cestári aj s pluhovaním. Ako pripomenul, momentálne padá na vozovky sypký sneh, ktorý sa má neskôr meniť na mokrý, prípadne na dážď.

"Je zima a pri takomto počasí sa môžu vyskytnúť problémy, preto vyzývame cestujúcu verejnosť, aby so sťaženými podmienkami na cestách počítala a aby vodiči jazdili čo najopatrnejšie," dodal Andrášik.

11:09 Na možné zhoršenie počasie sú pripravené reagovať aj železnice. Aktuálne má ZSSK na tratiach viac ako 100 vlakov.

"V súvislosti s aktuálnym počasím evidujeme meškanie v trvaní zhruba 30 minút len pri piatich osobných vlakoch v úseku Senec – Bernolákovo z dôvodu poruchy výhybky, kde sa momentálne jazdí len po jednej koľaji," povedal Kováč. Ako doplnil, meškanie sa prenáša na ďalšie vlaky z dôvodu obratov súprav.

"V iných častiach Slovenska v tejto chvíli výraznejšie meškanie priamo súvisiace s extrémne nepriaznivým počasím neevidujeme," dodal.

11:05 V stúpaní na Pražskej v smere na Patrónku sa podľa aplikácie Waze stala nehoda a navyše sa tam šmýka, vodiči musia počítať so zdržaním. Ďalšia nehoda sa stala na Šancovej a na Vajnorskej pri vozovni Jurajov dvor.

10:55 Do odhŕňania snehu v Bratislave zapojili aj odsúdených vo výkone trestu v Justičnom paláci.

Bratislavčania tiež môžu posielať mestu podnety k zimnej údržbe a zároveň aj sledovať online pohyb zimných mechanizmov. Funguje aj horúca linka pre podnety.

Primátor Vallo spresnil, že operátori odovzdajú prijaté podnety na dispečing, ktorý na miesto vyšle pohotovostnú čatu zimnej údržby.

Vallo už v uplynulých dňoch požiadal Bratislavčanov o zhovievavosť a v rámci možností aj o pomoc pri čistení chodníkov pri svojich domoch, pokiaľ by došlo k výraznejšej kalamitnej situácii v meste.

10:46 Mimoriadnu situáciu odvolalo sedem obcí z okresu Námestovo - Rabčice, Novoť, Sihelné, Oravská Polhora, Oravské Veselé, Oravská Lesná a Mútne.

Situácia trvá v Terchovej, Belej a Lutišiach v okrese Žilina a v Skalitom, Čiernom, Svrčinovci a Novej Bystrici v okrese Čadca.

10:44 Na Račianskej v Bratislave sa v smere do centra zrazilo cestárske autor a autobusom. Šoférov čaká zdržanie viac ako hodinu.

10:43 Železničná doprava v úseku Komjatice - Ivanka pri Nitre je už obnovená. Prerušilo ju uviaznuté motorové vozidlo.

10:37 Meteorológovia varujú pred výčinmi počasia v celom Trnavskom kraji. Biela hora je momentálne neprejazdná, je tam skrížený kamión a polícia ju uzavrela.

Prečítajte si tiež: V Trnave husto sneží, Biela hora je neprejazdná Čítajte 

V okresoch Trnava a Hlohovec, a tiež na Záhorí, môže podľa informácií zo SHMÚ napadnúť 10 - 15 centimetrov nového snehu.

V okrese Piešťany predpovedajú meteorológovia miestami ešte výdatnejšie sneženie, až s 20 centimetrami novej pokrývky.

10:34 Na bratislavskom moste Apollo má problémy aj nákladná doprava.

10:31 Bratislavská mestská časť Karlova Ves vyhlásila snehovú brigádu. Zapoja sa do nej zamestnanci karloveských verejnoprospešných služieb, ale aj radoví pracovníci miestneho úradu.

Pracovníci miestneho úradu budú čistiť podľa hovorcu od snehu prioritne frekventované námestia, strmé chodníky a niektoré schodiská v hornej časti Karlovej Vsi, na Dlhých dieloch aj v spodnej časti.

10:20 Spravodajstvo Zelenej vlny vodičom odporúča, aby si počas hustého sneženia zapli stretávacie svetlá alebo mimo mesta aj hmlovky a nespoliehali sa na automatické denné svietenie.

10:18 Krátko pred uviazlo motorové vozidlo na železnici v úseku Komjatice - Ivanka pri Nitre. Doprava je tam nateraz prerušená.

10:14 Na Nábreží Armádneho generála Ludvíka Svobodu je zdržanie minimálne 20 minút, autá stoja už od mosta Lafranconi.

V stúpaní na Kollárovom námestí sú podľa dopravného servisu rádia Expres skrížené dva trolejbusy a brzdia premávku.

10:12 Na D1 za Trnavou v smere do Bratislavy, sa zrazil kamión s osobným autom v pravom pruhu.

10:02 Trolejbusy podľa dispečerského fóra na imhd už nepremávajú ani na bratislavskú Kolibu a na Kramáre.

9:57 Sneženie zatiaľ neovplyvnilo situáciu na železničných tratiach, hlásené nie je nič výraznejšie, potvrdila to hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková.

9:55 Dispečing Dopravného podniku Bratislava vyhlásil na dvanástu hodinu celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

9:45 Premávka MHD na bratislavských Palisádach, Šulekovej a Búdkovej je prerušená.

Nepremávajú ani linky na Kramároch z Patrónky. Od 8:40 nepremávajú linky 203 a 207 na Palisádach a Búdkovej pre nezjazdnú cestu. Pre uviaznuté trolejbusy treba počítať s veľmi nepravidelnou premávkou.

Linky 203, 207 a 208 premávajú len po Hodžovo námestie. Linka 41 medzi Vozovňou Hroboňova a Búdkovou nepremáva od 9:15. Na Búdkovú premáva aktuálne len linka 147. Od 8:50 stáli trolejbusy 204, 211 a 212 aj na Limbovej v smere z Patrónky na Kramáre a do mesta.

Po 30 minútach premávku týchto liniek v smere na Kramáre obnovili.

9:41 Od západu už prichádza husté sneženie, ktoré začína výrazne komplikovať dopravu. Postupne sa podľa meteorológov rozfúkava aj vietor, ktorý bude vytvárať snehové jazyky a záveje.

"Dopravná situácia bude v utorok v západnej polovici Slovenska veľmi zlá, na cestách treba byť veľmi opatrný," odporúča SHMÚ.

9:35 Bratislavské letisko funguje napriek sneženiu bez problémov.

"Všetky lety sú vybavované včas podľa letového poriadku bez výraznejších meškaní," uviedla hovorkyňa Veronika Ševčíková.

9:33 Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred snežením, poľadovicou, ale aj tvorbou snehových jazykov a závejov takmer na celom území Slovenska.

Výstraha prvého stupňa pred snežením platí pre okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji.

BRATISLAVA. Od skorého rána sa na vjazdoch do hlavného mesta tvoria kolóny, vodiči musia počítať aj s hodinovým zdržaním.

Trolejbusové linky 203 a 207 aktuálne nepremávajú z dôvodu nezjazdnej cesty na Palisádach. Portál imhd.sk upozorňuje aj na meškanie ostatných spojov z dôvodu sneženia a zahustenej dopravy.

Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy treba počítať už s hodinovým zdržaním. Vodiči si postoja na Račianskej a Rožňavskej v smere do centra.

Upchatý je tiež mosty Apollo a SNP, kolóny sa tvoria už od Panónskej po Námestie 1. mája, dôvodom je nehoda autobusu pri Zochovej a pokazené auto v podjazde na Hodžovom námestí. Podobná situácia je aj za bývalým PKO v smere do Karlovej Vsi, kde je pre nehodu blokovaný jeden jazdný pruh.

Doprava sa spomalila aj na Gagarinovej, Šancovej, Trnavskej a Einsteinovej, kde vodiči v kolóne stratia 15 minút.

Hlavné mesto začalo cesty posýpať preventívne už v pondelok večer, no napriek tomu treba na niktorých úsekoch počítať s poľadovicou, navyše pribúdajú aj nebezpečné výtlky.

Od severozápadu prichádza frontálny systém, ktorý prinesie sneženie a neskôr mrznúci dážď. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snežením, poľadovicou, aj tvorbou snehových jazykov.

V okrese Bratislava sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom môže podľa
meteorológov spadnúť osem až 15 centimetrov nového snehu. Výstraha
platí do 14.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Auto

Inzercia - Tlačové správy

 1. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 2. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 3. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 4. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 5. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 6. Odpady nad zlato
 7. Nová udržateľná značka kávy, ktorá dodá energiu na cesty
 8. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 10. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 1. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 3. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 4. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 5. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 6. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 7. Nová udržateľná značka kávy, ktorá dodá energiu na cesty
 8. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 9. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 10. Odpady nad zlato
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 179
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 001
 3. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 398
 4. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 168
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 571
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 066
 7. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 2 601
 8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 370
 9. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 353
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 270
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Učiteľka s deťmi počas dištančného vyučovania v Košiciach.

Návšteva pápeža sa na číslach neukáže.


20. sep

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 1. Vladimír Bohm: Podporovať migráciu a utečencov? - Áno, ale inak ako doteraz
 2. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #16 - Prvý beh vonku a mnoho iného
 3. Jozef Sitko: Dilema dnes: Zákonnosť či spravodlivosť?
 4. Vladimír Troják: Trojdňový cyklovýlet na Moravu
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope
 6. Roland Vizner: Krach Evergrande je vážny, dlhy dosahujú 3-násobok HDP Slovenska. No nie je to Lehman. Pripomína skôr Arca či Váhostav po Čínsky, teda krát 300 :)
 7. Robert Škerko: Moja cesta na vidiek
 8. Irena Šimuneková: Fotohrátky 15.
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 194
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 369
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 924
 4. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 680
 5. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 053
 6. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 474
 7. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 4 649
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 739
Skryť Zatvoriť reklamu