SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Vyskúšali sme nový Hyundai Bayon, osloviť môže mladých aj seniorov

Lákadlom je priestor a živý prejav trojvalca.

Hyundai Bayon (Zdroj: Peter Kálmán)

Hyundai má také široké portfólio, že nájsť v ňom medzeru je celkom oriešok. Jedna sa však ešte našla a to hneď na začiatku ponuky SUV modelov.

Donedávna začínala modelom Kona, no pred ňu sa teraz stavia cenovo dostupnejší Bayon. Aký je, sme si vyskúšali na prvých jazdách v okolí Modry.

Ak sa pýtate, aký má zmysel ponúkať v B segmente hneď dve SUV, odpoveďou je cielenie na odlišnú klientelu. Kona už hraničí s crossovermi C segmentu, veď podvozkovo je odvodená od i30, navyše môže mať aj pohon všetkých kolies a má oveľa bohatšiu ponuku verzií.

Bayon je po technickej stránke jednoduchší, vychádza z novej i20 a má teda spoločný základ aj s Kiou Rio a Stonic. Oproti Hyundaiu Kona je menší, ale paradoxne vie ponúknuť viac miesta na zadných sedadlách aj väčší 411-litrový kufor.

Malý crossover bol vyvinutý pre európsky trh a názov dostal po rovnomennom francúzskom mestečku. Aj to naznačuje, kde Hyundai očakáva najlepšie predaje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Nahrádza hneď dva modely

Zaujímavé je, že aj keď má Bayon pomerne extravagantný dizajn, výrobca očakáva, že pritiahne staršiu klientelu než Kona. Ambície tam sú, keďže zvýšený nie je len posed, ale aj strecha.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu