Keď Opel v roku 1930 predstavil logo s bleskom, zrejme ani netušil, ako raz bude s týmto symbolom elektrického výboja aktuálny. V dobe masového nástupu elektromobilov si lepšie logo ťažko priať.
Zabaľme elektromobil (a nielen ten) do karosérie štýlového mestského SUV, navyše s novým dizajnovým smerom značky a máme tu atraktívny Opel Mokka. Keďže ani rok po vypuknutí korony to s cestovaním nevyzerá ružovo, novinku sme si prvýkrát vyskúšali doma, priamo v uliciach Bratislavy.
Už sme prakticky aj zabudli, že Opel vie robiť aj imidžové autá. V minulosti malo takéto označenie skôr povesť okrajových až stratových modelov. Teraz však nemáme pred sebou žiaden kabriolet, ani futuristický plug-in hybrid či akúsi snahu konkurovať Fiatu 500.
Druhá generácia Mokky je totiž klasický zástupca SUV B segmentu, teda jedného z najžiadanejších v Európe.
Vývoj urýchlil fakt, že Mokka už vznikala po tom, čo sa Opel dostal do francúzskych rúk koncernu PSA, dnes Stellantis. Technicky preto Mokka stojí na podvozkovej platforme EMP1. Má teda výhradne predný pohon a francúzske motory.

Okrem súrodencov ako Peugeot 2008, DS3 Crossback, Citroen C4, ale aj Peugeot 208 a Opel Corsa, to znamená možnosť využiť okrem benzínových a naftových aj elektrické motory. Jednoducho každému podľa chuti aj možností.
Rozhodne sa však menované autá dizajnovo na seba nepodobajú, v prípade Mokky sa napríklad podarilo vyčarovať nepriamu spomienku na Opel Manta zo 70. rokov. Nejde o násilný retro pokus, skôr len taký záblesk histórie za pomoci nového typu prednej masky Opel Vizor a čiernej kapoty.

Svetlá vpredu aj vzadu sú úzke a už štandardne s LED technológiou, pri najvyššej výbave Ultimate ide o adaptívne Intellilux s matrixovou technológiou.
Z konceptu GT X si Mokka ponechala čisté línie, krátke previsy karosérie aj 18-palcové kolesá, čo mestskému crossoveru pridáva na robustnosti. Navyše svetlá výška podvozka je slušných 194 mm.